Objednávka hry: + 420 604 960 779

Aktuality

Tenisté TJ Zbrojovky Vsetín v roce 2019

Tenisový rok 2019 byl pro tenisty TJ Zbrojovky Vsetín úspěšný i smutný zároveň. Hráči tohoto oddílu v loňském roce ovládli celkem 31 celostátních turnajů v kategoriích od babytenisu (8 – 9 let), přes mladší žactvo (10 – 12 let), starší žactvo (13 – 14 let), dorost (15 - 18 let) až po dospělé. 20 vítězných turnajů ve dvouhře a 11 ve čtyřhře je potěšujících. Také nás ale v tomto roce na začátku dubna potkalo jedno lidské neštěstí, a to úmrtí dlouholetého úspěšného vsetínského hráče, trenéra a pedagoga Ing. Radovana Ondruše. Odpočívej v pokoji Radku.

Koncem dubna 2019 byly na Tyršovce zahájeny soutěže družstev. Do soutěží bylo celkem zapojeno 10 družstev všech věkových kategorií. Konkrétně v kategorii minitenisu (6-7 let) naše družstvo získávalo první cenné zkušenosti na turnajích v Havířově (2. místo), Valašském Meziříčí (5. místo) a v Přerově (5. místo). Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž v rámci severní Moravy. V základní skupině obsadilo 2. příčku, čímž se kvalifikovalo na závěrečný turnaj o postup na MČR konaný každoročně na sklonku prázdnin v Přerově. Zde naši babytenisté obsadili celkovou 3. příčku, čímž vyrovnali historicky nejlepší výsledek v této kategorii. V kategorii mladších i starších žáků se „A“ týmy účastnili shodně oblastního přeboru, což je v těchto kategoriích druhá nejvyšší soutěž a obsadili jsme 4. respektive 8. příčku. „B“ týmy skončili v mladším žactvu na 2. místě a ve starším žactvu na 4. místě. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž, tedy extraligu, kde vybojoval 6. příčku. Dorostenecký „B“ tým bojoval v oblastním přeboru, a nakonec obsadil sestupové 7. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým s přehledem uhájil příslušnost v Severomoravské divizi, což je nejvyšší soutěž na severní Moravě, kde nakonec obsadil 4. místo. „B“ tým dospělých obsadil v oblastní soutěži 1. místo a postoupil tak do oblastního přeboru, což je druhá nejvyšší severomoravská soutěž.

V zimním i letním období mladí tenisté a tenistky bojovali na turnajích jednotlivců. V babytenisu se nejvíce dařilo Adině Pohankové a Šimonu Hanzalovi. Adina dokázala vyhrát 5 celostátních turnajů, 3 turnajové okruhy a na MČR jednotlivců obsadila krásnou 9. příčku. Šimon Hanzal vyhrál 3 celostátní turnaje a na MČR jednotlivců obsadil taktéž 9. místo, gratulace. Další 2 vítězné turnaje přidal Josef Sebastian Orlita. V kategorii žactva nás nejlépe reprezentovali Adam Němec (3 vítězné turnaje, jeden ve dvouhře a dva ve čtyřhře), Petr Andrýs (2 semifinálové účasti) a Jonáš Šafařík (5 finálových účastí, nejlepší starší žák našeho oddílu). V kategorii dorostu se nejvíce dařilo Janu Čechovi (v 15ti letech 110. místo na celostátním žebříčku dorostenců do 18ti let), když dokázal vyhrát hned 6 celostátních turnajů jednotlivců ve dvouhře a Kláře Kajabové (v 15ti letech 84. místo na celostátním žebříčku do 18ti let), která zvítězila ve dvou celostátních turnajích ve dvouhře a ve čtyřech ve čtyřhře. Dále nás v této kategorii úspěšně reprezentoval také Michal Fojtů, když dokázal zvítězit ve dvou turnajích ve čtyřhře, plus měl 3 finálové účasti ve dvouhře. V kategorii dospělých ovládl jeden turnaj ve dvouhře a tři ve čtyřhře Stanislav Bačo, opora „A“ družstva dospělých.

V současné době je v plném proudu zimní tenisová sezona a mladí tenisté se připravují v halovém prostředí sportcentra na Bobrkách a ve sportovní hale SŠ Kostka, kde se o hráče stará trenérský tým ve složení Mgr. Petr Bačo, Jan Bednář, MBA Stanislav Bačo (toho času již na trenérské stáži na Kajmanských ostrovech), Bc. Vlastimil Martinák, Mgr. Daniel Jokeš, Mgr. Tomáš Kůra. Na kondici našich nejlepších hráčů dohlíží Mgr. Hynek Frömel. Na přípravě začínajících dětí vsetínské tenisové školy v kategoriích minitenis, babytenis a žactva se podílí ženské duo Gabriela Kovářová, Lucie Hryciowová a nově i Michal Fojtů.

Velké poděkování patří městu Vsetín za dotaci na pronájem sportovišť, která byla k tomuto účelu použita.

Na konci roku 2019 tenisté odložili rakety a byli si zabruslit na vsetínském Lapači (viz foto). Takže díky patří i spolupráci s VHK Vsetín.