Objednávka hry: + 420 604 960 779

Aktuality

Tenisový rok 2019 byl pro tenisty TJ Zbrojovky Vsetín úspěšný i smutný zároveň. Hráči tohoto oddílu v loňském roce ovládli celkem 31 celostátních turnajů v kategoriích od babytenisu (8 – 9 let), přes mladší žactvo (10 – 12 let), starší žactvo (13 – 14 let), dorost (15 - 18 let) až po dospělé. 20 vítězných turnajů ve dvouhře a 11 ve čtyřhře je potěšujících. Také nás ale v tomto roce na začátku dubna potkalo jedno lidské neštěstí, a to úmrtí dlouholetého úspěšného vsetínského hráče, trenéra a pedagoga Ing. Radovana Ondruše. Odpočívej v pokoji Radku.

Koncem dubna 2019 byly na Tyršovce zahájeny soutěže družstev. Do soutěží bylo celkem zapojeno 10 družstev všech věkových kategorií. Konkrétně v kategorii minitenisu (6-7 let) naše družstvo získávalo první cenné zkušenosti na turnajích v Havířově (2. místo), Valašském Meziříčí (5. místo) a v Přerově (5. místo). Babytenisové družstvo hrálo nejvyšší soutěž v rámci severní Moravy. V základní skupině obsadilo 2. příčku, čímž se kvalifikovalo na závěrečný turnaj o postup na MČR konaný každoročně na sklonku prázdnin v Přerově. Zde naši babytenisté obsadili celkovou 3. příčku, čímž vyrovnali historicky nejlepší výsledek v této kategorii. V kategorii mladších i starších žáků se „A“ týmy účastnili shodně oblastního přeboru, což je v těchto kategoriích druhá nejvyšší soutěž a obsadili jsme 4. respektive 8. příčku. „B“ týmy skončili v mladším žactvu na 2. místě a ve starším žactvu na 4. místě. V kategorii dorostu hrál „A“ tým nejvyšší soutěž, tedy extraligu, kde vybojoval 6. příčku. Dorostenecký „B“ tým bojoval v oblastním přeboru, a nakonec obsadil sestupové 7. místo. V kategorii dospělých náš „A“ tým s přehledem uhájil příslušnost v Severomoravské divizi, což je nejvyšší soutěž na severní Moravě, kde nakonec obsadil 4. místo. „B“ tým dospělých obsadil v oblastní soutěži 1. místo a postoupil tak do oblastního přeboru, což je druhá nejvyšší severomoravská soutěž.

V zimním i letním období mladí tenisté a tenistky bojovali na turnajích jednotlivců. V babytenisu se nejvíce dařilo Adině Pohankové a Šimonu Hanzalovi. Adina dokázala vyhrát 5 celostátních turnajů, 3 turnajové okruhy a na MČR jednotlivců obsadila krásnou 9. příčku. Šimon Hanzal vyhrál 3 celostátní turnaje a na MČR jednotlivců obsadil taktéž 9. místo, gratulace. Další 2 vítězné turnaje přidal Josef Sebastian Orlita. V kategorii žactva nás nejlépe reprezentovali Adam Němec (3 vítězné turnaje, jeden ve dvouhře a dva ve čtyřhře), Petr Andrýs (2 semifinálové účasti) a Jonáš Šafařík (5 finálových účastí, nejlepší starší žák našeho oddílu). V kategorii dorostu se nejvíce dařilo Janu Čechovi (v 15ti letech 110. místo na celostátním žebříčku dorostenců do 18ti let), když dokázal vyhrát hned 6 celostátních turnajů jednotlivců ve dvouhře a Kláře Kajabové (v 15ti letech 84. místo na celostátním žebříčku do 18ti let), která zvítězila ve dvou celostátních turnajích ve dvouhře a ve čtyřech ve čtyřhře. Dále nás v této kategorii úspěšně reprezentoval také Michal Fojtů, když dokázal zvítězit ve dvou turnajích ve čtyřhře, plus měl 3 finálové účasti ve dvouhře. V kategorii dospělých ovládl jeden turnaj ve dvouhře a tři ve čtyřhře Stanislav Bačo, opora „A“ družstva dospělých.

V současné době je v plném proudu zimní tenisová sezona a mladí tenisté se připravují v halovém prostředí sportcentra na Bobrkách a ve sportovní hale SŠ Kostka, kde se o hráče stará trenérský tým ve složení Mgr. Petr Bačo, Jan Bednář, MBA Stanislav Bačo (toho času již na trenérské stáži na Kajmanských ostrovech), Bc. Vlastimil Martinák, Mgr. Daniel Jokeš, Mgr. Tomáš Kůra. Na kondici našich nejlepších hráčů dohlíží Mgr. Hynek Frömel. Na přípravě začínajících dětí vsetínské tenisové školy v kategoriích minitenis, babytenis a žactva se podílí ženské duo Gabriela Kovářová, Lucie Hryciowová a nově i Michal Fojtů.

Velké poděkování patří městu Vsetín za dotaci na pronájem sportovišť, která byla k tomuto účelu použita.

Na konci roku 2019 tenisté odložili rakety a byli si zabruslit na vsetínském Lapači (viz foto). Takže díky patří i spolupráci s VHK Vsetín.

V sobotu 28.9. 2019 proběhl na kurtech TJ Zbrojovky Vsetín za přítomnosti starosty města Vsetín Jiřího Růžičky již 11. ročník  turnaje rodinných příslušníků Family open. Letošního ročníku se zúčastnilo 24 párů (stejně jak loni), které byly rozděleny podle věku a výkonnosti do čtyř kategorií. Hrálo se ve skupinách po šesti každý s každým a celkem se během dne odehrálo 60 utkání. První, výkonnostní kategorii bez ztráty kytičky vyhrála dvojice Michal a Natálie Korabíkovi. Druhé místo s jednou prohrou obsadila dvojice Pavel a Simon Halkovi, třetí místo Zdeněk a Veronika Cahlíkovi.

 

Druhou kategorii tvořili mladí babytenisté, kde první místo obsadila dvojice Honza a Ondra Bednářovi před rodinou Orlitových, třetí místo patří rodině Navláčilů. Hrál se pěkný tenis, všichni se snažili jak mohli, některým po prohraném zápase i slzičky ukáply.

 

Závodní žákovská kategorie byla dost vyrovnaná. V ní se nejvíce dařilo rodině Andrýsovým, kteří obhájili loňské vítězství. Z druhého místa se radovala dvojice Michal a Honza Hrňovi a těsně pouze o skóre skončili na třetím místě Bořek a Romana Kašparovi. 

 

Elitní kategorie měla také 6 párů a letošní vítězství patří rodině Šafaříků, která v klíčovém zápase o první místo porazila loňské vítěze z rodiny Fojtů. Třetí místo obsadili sourozenci Honza Danek Čechovi. Celý turnaj se nesl v pohodové atmosféře ke spokojenosti všech zúčastněných. Počasí opět nezklamalo, všichni si dobře zahráli a ukončili letní antukovou sezónu. 

 

 

Šimon Hanzal s Adinou Pohankovou zakončili své tažení babytenisem krásným umístěním na MČR v Rakovníku, které se uskutečnilo ve dnech 21.-23.9.2019. Šimon po výborných výkonech ovládl svou základní skupinu, následně v hlavním pavouku uhrál kolo, čímž se dostal mezi 16 nejlepších z celkových 48 účastníků. V osmifinále už našel Šimon přemožitele, stejně jako Adina Pohanková, která shodně došla mezi dívkami mezi 16 nejlepších. Po úspěšném zvládnutí základní skupiny i Adina uhrála v hlavním pavouku kolo, kde následně po bojovném výkonu prohrála. I pro ni je účast mezi 16 nejlepších příjemným oceněním její snahy. Jak jí, tak i Šimonovi patří velká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci našeho klubu. Oběma přejeme hodně štěstí a trpělivosti v opravdovém tenise, který na ně čeká od příští sezony v kategorii mladších žáků! 

Ve dnech 21.-23.9.2019 se na kurtech TJ Zbrojovky Vsetín uskutečnil turnaj mladších žáků a žaček, kterého se zúčastnilo 22 hráčů a 14 hráček z celé ČR. Turnaj žáků ovládl ve dvouhře Tomáš Váňa z TK Luhačovice, který ve finále porazil Davida Šipulu z Valašského Meziříčí v poměru 6:1,6:0. Z našich hráčů dosáhl na nejlepší výsledek Adam Němec, který ve dvouhře vybojoval krásné 3. místo, za což mu patří velká gratulace!

Turnaj mladších žaček ovládla Nina Minarovičová, která ve finále porazila Beátu Mičolovou v poměru 2:6,6:0 a 10:2. Ve čtyřhře žaček je potřeba zmínit pěkné 3. místo naše domácí dvojice Julča Stejskalová/Paťa Kocourková, kterým k tomuto umístění velmi gratulujeme! 

V sobotu 31.8.2019 se v Přerově odehrál závěrečný turnaj smíšených družstev v babytenise a minitenise o postup na MČR, který nese název Memoriál Zdeňka Kocmana. Turnaj v babytenise se skládá ze 4 nejlepších družstev ze severní Moravy a již tradičně mezi nimi nechyběl náš tým ve složení Šimon Hanzal, Adina Pohanková, Josef Sebastian Orlita a Ondřej Daňko. V semifinále nestačilo toto družstvo na tým TK Na Dolině v poměru 3:7, ale v boji o třetí místo trochu nečekaně porazilo Přerov 4:2, což je velmi milý výsledek. 

Naše minitenisové družstvo ve složení Matěj Němec, Julča Pohanková, Eliáš Navláčil a Terezka Jenáčková vybojovalo 5. místo z 9 celkových. Nejmenší tenisté sbírali další zkušenosti z minitenisového kurtu a opět zjišťovali, že tenis není jenom o pozitivních pocitech, ale mnohem více o velkém psychickém vypětí. 

Všem zúčastněným reprezentantům našeho klubu děkujeme a přejeme hodně štěstí a radosti ze hry v dalších etapách tenisového života! 

Ve dnech 14.-16.9.2019 se v tenisovém areálu TJ Zbrojovky Vsetín uskutečnil celostátní turnaj staršího žactva, kterého se zúčastnilo 30 hráčů. Nejvíce se dařilo domácímu Jonáši Šafaříkovi, který se dostal až do finále, kde nestačil na výborně hrajícího Tomáše Kratochvíla z Olomouce. Za zmínku jistě stojí i výkon Filipa Valy, který se probojoval mezi 8 nejlepších do čtvrtfinále, kde taktéž nestačil na výše zmíněného Tomáše Kratochvíla. Turnaj ve čtyřhře ovládl pár Hanačík/Váňa. Jonymu i Fildovi gratulujeme a přejeme hodně zdaru na dalších turnajích! 

Vedle turnaje chlapců se konal taky turnaj dívek ve stejné věkové kategorii, který opanovala věkem stále mladší žačka Aneta Holubová z Kroměříže, když ve finále porazila 1. nasazenou Barboru Káňovou v poměru 6:1,6:0. Čtyřhru vyhrála dvojice Janošková/Vítková. 

 

Dne 25.8.2019 se na kurtech TJ Zbrojovky Vsetín odehrál turnaj v kategorii minitenis. Celkem se ho zúčastnilo 10 hráčů a hráček z Moravy, mezi nimiž nechybělo 5 domácích talentů. Jmenovitě šlo o Eliáše Navláčila, Terezku Tesaříkovou, Matěje Němce, Terezku Jenáčkovou a Štěpána Juráně. Na turnaji šlo především o zábavu a radost ze hry, čehož bylo docíleno. Spokojení budoucí tenisté si turnaj užili a posbírali další zkušenosti z prvních tenisových zápasů. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně dalších tenisových zážitků! 

56. ročník Kubiskova memoriálu již zná svého vítěze. Stal se jím podruhé za sebou úřadující mistr ČR Michal Franěk ( TC Realsport Nymburk ), když v napínavém finále porazil Marka Řeháčka ( TK SC Ostrava ) v poměru 6:1,5:7,7:6. Finále nabídlo mnoho vypjatých stavů, krásných výměn i světových úderů. Těsně před branami finále skončili Daniel Vala ( TK Deza Valašské Meziříčí ) a Robert Rumler ( NTC Olomouc ), kteří neprošli přes semifinálové boje. Vítězi čtyřhry se už potřetí za sebou stal pár Franěk/Toman, který ve finále přehrál dvojici Vala/Vodák v poměru 6:2,6:3. Turnaje, který se konal ve dnech 10.-12.8., se zúčastnilo celkem 33 hráčů z celé ČR. Z domácích hráčů se letos nikdo do závěrečných bojů neprobojoval, což značí kvalitu hráčů, kteří do Vsetína letos zamířili. Povědomí o Kubiskově memoriálu se již dostalo do všech koutů ČR. Jak padlo z úst vítěze Michala Fraňka, kvalita našeho turnaje se rok od roku zvyšuje a lze ho tedy zařadit mezi 7 nejkvalitnějších tenisových turnajů v ČR. Jsme velmi rádi, že můžeme veřejnosti v našem areálu tak kvalitní tenisovou podívanou nabídnout a budeme se snažit, aby v příštích ročnících kvalita i nadále rostla. 

Velké poděkování si zaslouží vrchní rozhodčí a hlavní pořadatel turnaje Mgr. Daniel Jokeš a ředitel turnaje Mgr. Petr Bačo. Nesmíme zapomenout ani na sběrače míčků Danka Čecha, Julču Stejskalovou, Míšu Surého, Ondru Bednáře, Šimona Hanzala a Davida Jaroška, kteří svou ochotou udělali finálový zápas jeho aktérům nezapomenutelný. Taktéž chceme poděkovat všem fanouškům bílého sportu, kteří si během konání turnaje našli cestu do našeho areálu a vytvořili hráčům velmi pěknou a důstojnou kulisu. Gratulace vítězi, čest poraženému a za rok v plné polní repete! 

Po prvním hracím dni letošního Kubiskova memoriálu bylo známo 8 čtvrtfinalistů dvouhry, mezi kterými nechybí ani jeden z největších adeptů na celkové prvenství. První nasazený a obhájce titulu Michal Franěk zvládl obě úvodní kola bez ztráty setu, stejně jako druhý nasazený Marek Řeháček a černý kůň turnaje - nenasazený Robert Rumler. Dnes, v neděli 11.8., se všichni tři zmiňovaní probojovali do semifinále. V tom prvním nastoupí Michal Franěk proti Danielu Valovi a ve druhém semifinálovém klání se utká Marek Řeháček proti Robertu Rumlerovi. 

V neděli přibližně od 16:00 bude pokračovat taky turnaj ve čtyřhře semifinálovými duely. Taky ve čtyřhře se zatím daří loňským vítězům Fraňkovi s Tomanem, kteří stále drží zdejší neporazitelnost. V semifinále se utkají proti páru Kracík/Lušovský. Druhé semifinále obstarají dvojice Vala/Vodák a první nasazený pár Holiš/Kadora. Dnes, v neděli 11.8. je na programu i finále čtyřhry a jeho předpokládaný čas je okolo 18:00. 

Finále dvouhry mužů bude na programu tradičně v pondělí 12.8. v 17:00. Zveme všechny tenisové příznivce, členy klubu i rodiče s dětmi, aby se přišli podívat na kvalitní tenis, který bude jako již tradičně ve finále k vidění! 

V sobotu 3.8.2019 proběhl na kurtech na Tyršovce 2.ročník memoriálu Radomíra Hnízdila. Jednalo se o celostátní turnaj dětí do 9 let (babytenis), který je vzpomínkou na dlouholetého tenisového činovníka a trenéra mládeže TJ Zbrojovky Vsetín.Celkem se sešlo 17 hráčů, 14 chlapců a 3 dívky. Hrálo se ve skupinách a poté pavoukem hlavní soutěž a útěcha.

Celkovým vítězem memoriálu se stala Kristýna Přikrylová (TJ TO Sokol Stará Bělá), která ve finále velmi těsně zdolala vsetínského zástupce Šimona Hanzala 4:3.Třetí místo zůstalo taky doma zásluhou Josefa Sebastiána Orlity, který v boji o bronz porazil Štěpána Vlčka (SK Hamr Praha) 4:0.První turnajové zkušenosti získávali vsetínští Ondra Bednář a Nikola Matkovič.Gratulace a hodně zdaru na dalších turnajích.